Další z řady seminářů se uskutečnil v pondělí 19. 6. 2017 v sále Olymp hotelu Olympik v Karlíně. Organizace semináře byla identická s předchozími, tj. tři tématické bloky vždy uvedené odbornou přednáškou s následnou diskuzí s přítomnými účastníky. Tento seminář byl opět pořádán bezplatně, a to díky sponzorské podpoře společností VSM Production, s.r.o., LIKOR, s.r.o. a WPremium event, s.r.o. 


První blok "Firemní catering“ uvedl přednáškou "Catering jako gastronomická služba z pohledu klienta" Ing. Zdeněk Čežík, konzultant managementu a podnikových procesů. Vycházel ze svých mnohaletých zkušeností manažera FM služeb ve společnosti ŠKODA AUTO a.s. v Mladé Boleslavi. Jeho přednáška uvedla diskuzi o široké paletě cateringových služeb, které může zaměstnavatel nabídnout svým zaměstnancům, i o potřebách, které musí být v souvislosti s touto službou současně zajištěny. V panelové diskuzi měl hlavní slovo převážně pan ing. Čežík se svými bohatými zkušenostmi manažera v našem předním podniku, o kterém je známo, že se o své zaměstnance příkladně stará.


Druhý blok nazvaný "Jak na prostory určené pro catering?“ zahájil stejnojmennou přednáškou Tomáš Andrejsek, předseda představenstva České rady pro šetrné budovy a současně i ředitel společnosti ELAN Interior, s.r.o. Prokázal v ní nejen schopnost úžasného přednášejícího s výborně vypracovanou přednáškou, ale současně i vysoce profesionálního znalce potřeb prostor. Jako odborník na interiérová řešení uvedl význam kvalitně pojatého návrhu i realizace prostor pro pozdější užívání. Jeho přednáška a následně i panelová diskuze se pak stočila i na problematiku kancelářských prostor, kuchyněk v kancelářích a dalších pomocných prostor. Přednáška pana Andrejska přilákala i mnoho architektů a interiéristů, kteří se zapojili do bohaté diskuze. Tento panel byl vhodně doplněn představením speciální korkové podlahoviny pro cateringové prostory, které nabízí sponzor naší akce společnost LIKOR, s.r.o. Společnost současně nabízí i prodej vysoce kvalitních portských vín, o čemž se před obědem přesvědčili účastníci ochutnávkou značky "Messias".


Po obědě uvedla třetí blok svojí přednáškou “Rizika spojená s cateringem“ Ing. Marie Ševčíková, BOZP Centrum, známá jako jedna z klíčových vyučujících v rekvalifikačních kurzech FM Institute. Jako vždy nezklamala a vyvolala v přítomných pocit, že catering je plný skrytých hrozeb a nebezpečí a že je potřeba se jim věnovat s náležitou péčí. I v následné panelové diskuzi byla hlavní osobou a posluchači ji zahrnuli různými konkrétními dotazy, které velice komplexně zodpověděla.


Nyní nás čeká prázdninová přestávka, ale již na září připravujeme další seminář. Bude opět volně přístupný, vysílaný on-line na internetu a zaznamenaný tak jako ty minulé. Téma vyhlásíme v průběhu srpna. Semináře budeme pořádat pravidelně jednou měsíčně. Vzhledem k rozsahu našeho oboru máme před sebou dostatek témat.
Záznam semináře a fotografie z akce naleznete v sekci Galerie.

Poznámka: PDF verze přednášek jsou k dispozici - otevřete je volbou názvu příslušné přednášky (linkem)